Priznanje Srednjoj ekonomskoj školi

Projekat Srednje ekonomske škole Sombor „Primena HACCP standarda u nastavi“, Ministarstvo finansija Republike Srbije je u konkurenciji više od 200 projekata, izabralo među deset primera dobre prakse sprovođenja projekata u okviru programa prekogranične saradnje u Srbiji, finansiranih iz CARDS programa.

Tim povodom je na godišnjoj konferenciji programa prekogranične saradnje "Od CARDS do IPA fondova", održanoj 29. aprila 2010. u Sava centru, autoru projekta iz Srednje ekonomske škole Sombor g-đi Meliti Danilović, potpredsednik Vlade Srbije i ministar za nauku i tehnološki razvoj, Božidar Đelić uručio Priznanje.

Nagrađeni projekat realizovan je u okviru programa prekogranične saradnje Srbija-Mađarska s partnerom, Banyai Julia Iskola, a ukupna vrednost usluga i dobara realizovanih na teritoriji Opštine Sombor je 30.188 EUR-a. Realizacijom projekta stvoreni su svi tehnički i ljudski uslovi koji doprinose unapređivanju privrede na lokalnom i regionalnom nivou, omogućeno je da srednje stručno obrazovanje i osposobljavanje bude kompatibilno sa evropskim standardima.

Direktor Srednje ekonomske škole Sombor g-din Dragomir Miljić smatra da je ovo priznanje došlo kao potvrda profesionalnog i kontinuiranog rada u školi. On naglašava da ovo nije prvi put da je Srednja ekonomska škola Sombor nagrađena za uspešne projekte.

- Izbor našeg projekta za primer dobre prakse je samo podstrek za dalji rad, sprovođenjem projekta stvoreni su kontakti i veze između korisnika sredstava iz zajednica s obe strane granice, što predstavlja idealan temelj za dalju saradnju i razvoj. Takođe, kroz proces pripreme, prijavljivanja za sredstva kao i tokom sprovođenja projekata Srednje ekonomske škola je stekla dragoceno iskustvo u korišćenju fondova EU.

U okviru Konferencije organizovan je u holu Sava centra Sajam najboljih projekata koje je odabralo Ministarstvo finansija, među kojima je predstavljen  i projekat Srednje ekonomske škole Sombor „Primena HACCP standarda u nastavi“, koji je realizovan u okviru programa prekogranične saradnje Srbija-Mađarska.

Godišnja konferencija Programa prekogranične saradnje "Od CARDS do IPA fondova" održana 29. aprila 2010. u Sava centru je promovisala prekograničnu saradnju kao instrument Evropske unije za pružanje podrške saradnji institucija u pograničnim oblastima susednih država fokusiran na promovisanje održivog socio-ekonomskog razvoja. zaštitu životne sredine, promovisanje saradnje "ljudi sa ljudima" itd.

G-din Đelić je na godišnjoj konferenciji Programa prekogranične saradnje "Od CARDS do fondova IPA" rekao da je Srbiji počevši od 2004. godine odobreno je i sprovedeno 200 projekata, čija je ukupna vrednost odobrena za finansiranje od strane evropske unije 15.6 miliona evra. On je istakao da je Srbija izuzetak po tome što je iskoristila sva sredstva koja joj je EU odobrila za projekte saradnje sa susedima i da nije bilo nijedne zloupotrebe u trošenju tog novca.