ИЗВЕШТАЈ СА РЕПУБЛИЧКОГ ТАКМИЧЕЊА УГОСТИТЕЉСКИХ СРЕДЊИХ ШКОЛА

Републичко такмичење средњих угоститењских школа је ове године одржено у Владимирцима од 29. до 31.03.2019. године. Наша школа је и ове године учествовала на такмичењу и то у три дисциплине:

1. Јело по избору – ученица III – 7 одељења, кувар на мађарском наставном језику, Панчић Тијана; ментор наставник Есаповић Емина,
  2. Јело по мениу – ученица III – 5 одељења, кувар на српском наставном језику, Ераковић Драгана; ментор наставник Горјанац Горан,
  3. Услуживање по мениу – ученик III – 6 одељења, конобар, Тошаки Данијел; ментор наставник Ивковић Здравко.

У конкуренцији тридесет средњих школа у Републици србији, наша школа је заузела тринаесто место. Пласман би био и бољи да имамо ученике у свих пет дисциплина ( поред горе наведених дисциплина ученици се такмиче и у припремању посластица и припремању коктела). То је било једно лепо искуство за ученике наше школе, да се упознају са својим вршњацима и будућим колегама. Ученици су на такмичење ишли у пратњи наставника услуживања Ивковић Здравка и наставника куварства Лазичић Горана. Ево мало и слика са такмичења