ОБАРАЊЕ ГИНИСОВОГ РЕКОРДА У ПЕЧЕЊУ ПАЛАЧИНАКА

У Врбасу је 05.05.2019. године у организацији „Chefs for life – кувари великог срца“ оборен гинисов рекорд у печењу палачинака. На овој манифестацији учествовала је и наша школа и то са највећим бројем ђака - 30 ученика куварства и 2 наставника. Такође је наш ученик Новаковић Никола 3-5 проглашен за најбољег у печењу палачинака и добио на поклон тениску лоптицу коју је потписао Новак Ђоковић а са којом је победио на Вимблдону.

Учесници су успели да оборе Гинисов рекорд и испекли су невероватних 15.584 палачинка и тако надмашили стари рекорд, који је постављен у Сарајеву за више од 1.000 палачинки. Поред наше школе на овој манифестацији су учествовале и куварска школа и факултет из Новог Сада, Руме, Сврљига, Београда али и ученици из сомборске пекарске школе. Било је ово веома лепо дружење а све палачинке су намазане и подељене свим присутним гостима, а наравно највише је било деце која су у сласт све појела.

Наставници: Штимац Милан и Лазичић Горан