К В И З    " К О Л И К О    С Е    П О З Н А Ј Е М О "
У 13.циклусу квиза "Колико се познајемо", наша школа је, као и сваке године до сада узела учешћа. Пријављена су четири ученика: Софија  - 1.Ковачев 2 - 1; Викторија Месарош 3 - 4; Вања Шуша 4 - 1 и Никола Шарић 4-1. Ученици су разврстани у четири различите групе, са ученицима из других школа, како је предвиђено новим пропозицијама. Регионално такмичење је одржано 07.маја 2019. године у Народном позоришту у Сомбору. Учествовало је 9 екипа састављених од ученика из девет школа из Сомбора и окружења. У полуфинале се пласирало двоје наших ученика,Викторија Месарош 3 - 4 и Никола Шарић 4 - 1.
Полуфинално такмичење је одржано 18.маја 2019. године у Петроварадину, у студију РТВ. Наши ученици се нису пласирали у полуфинале, али су пуни позитивних утисака о самом квизу и његовој организацији. Будући да су ученици унапред знали распоред екипа,  повезали су се са ученицима из других школа и заједно се договарали око припреме садржаја које је требало научити за квиз. Тако су настала бројна пријатељства, те је поред искуства снимања у тв студију и учествовања у симултаном преводу на неке од службених језика у Покрајини Војводини, учешће у квизу за наше ученике био један свеобухватни доживљај који ће дуго памтити.
                                                          Слађана Марковић