Predstavnici Srednje ekonomske škole Sombor na  I TROJNOM SUSRETU privrednika na tromeđi  Republike Mađarske, Republike Hrvatske i Republike Srbije
      Predstavnici Srednje ekonomske škole Sombor, u cilјu bolјeg povezivanja i jačanja prekogranične saradnje, su dana  14.09.2019. u Gari (Republika Mađarska), učestvovali na konferneciji organizovanoj povodom I TROJNOG SUSRETA privrednika, institucija, lokalnih samauprava iz pograničnih regiona tromeđe  Republike Mađarske, Republike Hrvatske i Republike Srbije,  u organizaciji RPK Sombor.
Na konferneciji predstavnici Srednje ekonomske škole Sombor su imali priliku da slušaju predavanja koja pružaju korisne informacije za saradnju u pograničnom regionu što je bilo predavanje g-dina Radovan Jelašić - generalnog direktor ERSTE banke u Mađarskoj.
Nakon realizovane konferencije održana je panal diskusija na aktuelne teme u pograničnom područiju: pravni okvir vršenja delatnosti-birokratija, iskustva ulaska u EU, razvoj infrastrukture i logističke podrške za saradnju, izazovi generaciskih promena...
-----------------------------------