У недељу, 23. фебруара 2020. године Средња економска школа Сомбор била је домаћин Општинског такмичења из историје за средње школе.

На такмичењу је учествовало 7 ученика гимназије „Вељко Петровић“ и 21 ученик стручних школа (Средње техничке школе, Средње школе „Свети Сава“ и Средње економске школе).

Ученици су показали велико знање.

У конкуренцији гимназија, прво место освојио је Јован Перић, ученик трећег разреда (ментор професор Зоран Младеновић).

Друго место – Драгиша Кашиковић и Далиа Кораћ, ученици четвртог разреда (ментор професор Филип Ђуровић)

Треће место Петар Марковић ученик првог разреда (ментор професор Данијела Пешут),

Нина Мирчета, трећи разред (ментор професор Зоран Младеновић).

У конкуренцији средњих стручних школа највише знања показао је Страхиња Миросављевић, ученик другог разреда Средње економске школе Сомбор (ментор професор Нада Плећаш).

Поменути ученици пласирали су се на Окружно такмичење.