Национални дан књиге, 28. Фебруар

Ч  И Т А Ј М О   Г Л А С Н О

Дана 28.02.2020. Средња економска школа Сомбор (СЕШ), учествовала је у акцији обележавања Националног дана књиге,  коју организује Друштво школских библиотекара Србије, (ДШБС)  већ трећу годину заредом.

Акција СЕШ Сомбор почела је тачно у пет до дванаест, у складу са планом ДШБС.

У простору школске библиотеке и испред ње, уз мото, ''Лектира ординира'' ученици и наставници, читали су штиво из лектире и шире. Писци, песници, домаћи, страни, и понека реч из властитог пера, подсетили су да је време да се  неке ствари мало промене и  да се лектира ''нафризира''.

Ученик превише ствари не може да ''свари'', и да би нам срећно било школско дете, морамо правити приоритете. Поред проверених писаца старих, треба да буду читане и неке нове ''чике и тете'' који креативно пишу и младе инспиришу. Стога, молимо надлежне ауторитете, да неке наслове из досадашње лектире избришу а неке нове упишу!!!

Одговорна за коментар, стручни сарадник,

психолог и библиотекар,  Стаменка Судар