Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur...

Национални дан књиге, 28. Фебруар

Ч  И Т А Ј М О   Г Л А С Н О

Дана 28.02.2020. Средња економска школа Сомбор (СЕШ), учествовала је у акцији обележавања Националног дана књиге,  коју организује Друштво школских библиотекара Србије, (ДШБС)  већ трећу годину заредом.

Акција СЕШ Сомбор почела је тачно у пет до дванаест, у складу са планом ДШБС.

У простору школске библиотеке и испред ње, уз мото, ''Лектира ординира'' ученици и наставници, читали су штиво из лектире и шире. Писци, песници, домаћи, страни, и понека реч из властитог пера, подсетили су да је време да се  неке ствари мало промене и  да се лектира ''нафризира''.

Ученик превише ствари не може да ''свари'', и да би нам срећно било школско дете, морамо правити приоритете. Поред проверених писаца старих, треба да буду читане и неке нове ''чике и тете'' који креативно пишу и младе инспиришу. Стога, молимо надлежне ауторитете, да неке наслове из досадашње лектире избришу а неке нове упишу!!!

Одговорна за коментар, стручни сарадник,

психолог и библиотекар,  Стаменка Судар