Ученик Средње економске школе Сомбор, Никола Шарић, образовни профил економски техничар, одељење IV1, проглашен је учеником генерације школске 2018/2019. године.

Тим поводом градоначелница Града Сомбора, Душанка Голубовић, примила је 21. 06. 2019. године у 11  часова у згради Жупаније ученике генерације свих основних и средњих школа са територије општине Сомбор и ђацима уручила плакете, новчане награде у износу од 10.000,00 динара и пригодне поклоне. Истог дана, Никола је био на свечаном пријему код ЊКВ Александра Карђорђевића и принцезе Катарине, где је, заједно са осталим ученицима генерације из Републике Србије и Републике Српске, добио похвалницу, књигу и поколне.

У разговору са ученицима, предметним наставницима и одељењским стрешином, сазнали смо да је Никола свестран, омиљен у друштву, увек спреман да помогне пријатељима, да се истиче на свим пољима, пристојан и вредан.